Tel. 75 64 18 99
VS Automatic A/S - Industri - El tavler

El tavler

Vi kan håndtere alle typer af opgaver indenfor styre- og gruppetavler. Vi kan deltage på alle niveauer af arbejdsprocessen, fra forhåndsprojektering, tilbudsgivning til produktion af forud specificerede opgaver.


Vi specialudvikler også gerne styretavler til avancerede processer på små eller store maskiner, industrianlæg, køleanlæg og rensningsanlæg. Styringen kan ske ud fra et stort antal kriterier såsom temperatur, tidsstyring, intervalstyring, luftfugtighed eller en kombination af flere. Kort sagt kan vi skræddersy en løsning, der passer præcis til opgaven og vi leverer altid den aftalte kvalitet til den aftalte tid.


Kontakt os for en uforpligtende dialog og eventuelt tilbud, når det drejer sig om:

  • Fordelingstavler
  • Motorkontroltavler
  • Styretavler
  • Intelligente tavler
  • Andre tavle typer
  • Quick-Tavler
Nyt lovforslag skal sikre kvalitet i vedvarende energianlæg
Danske boligejere skal have sikkerhed for, at når de investerer i et vedvarende energianlæg i hjemmet – f.eks. solvarme, jordvarme eller solel – så er installationen kvalitetsmæssigt i top og anlæggets driftsøkonomi i orden.


Læs Mere
Danskerne vil energirenovere mere i 2012
I 2011 var de danske boligejere vilde med at energirenovere, og meget tyder på, at tendensen fortsætter gennem 2012.


Læs Mere
TEMAaften om husstandsmøller, solceller og varmepumper
Tirsdag den 31. januar fra 19.00 til 22.00
Læs Mere
VS AUTOMATIC A/S
ORMHØJGÅRDVEJ 15
8700 HORSENS
TELEFON 75 64 18 99
FAX 75 64 18 09
INFO@VS-AUTOMATIC.DK